Medzi moderné trendy výstavby bez pochyby patrí suchá výstavba. Suchá výstavba znamená obmedzenie používania mokrých procesov v jednotlivých etapách stavby. Základným materiálom suchej výstavby je sadrokartón.

Je to materiál vyrábaný z prírodnej sadry (sadro), ktorá sa vlieva do formy a následne sa obaľuje  papierom (karton), ktorý mu zabezpečuje pevnosť. Zo sadrokartónu sa dajú zhotoviť sadrokartónové priečky, sadrokartónové podhľady, sadrokartónové stropy, podkrovia, suché sadrokartónové podlahy a množstvo stavebných prvkov, kde fantázia nepozná hraníc. Je to materiál, za pomoci ktorého sa dajú zhotoviť moderné interiéry, ale aj prvky pre vidiecky štýl.

Čo všetko Vám ponúkame?

Zameriavame sa hlavne na dodanie a montáž zateplovacích systémov, montáž všetkých sadrokartónových systémov ako podhľadov, priečok, výstavbu, nadstavbu a rekonštrukcie rodinných domov, rekonštrukcie bytov, prestavby bytových jadier.

Pri prácach používame výhradne produkty a materiály s certifikátom kvality od osvedčených výrobcov.

Sadrokartónové podhľady

Sadrokartón sa používa najmä na tzv. sadrokartónové podhľady. Sú to nenosné interiérové konštrukcie, montované pod nosné stropy budov. Realizujú sa ako zavesené a vytvárajú dutinu medzi podhľadom a nosným stropom, ktorú je možné v prípade potreby vyplniť tepelnou izoláciou. Podhľady spĺňajú estetické ako aj protipožiarne požiadavky. Základnými výhodami sú: nízka hmotnosť a rýchly postup výstavby.

Sadrokartónové priečky

Priečka, ktorú tvorí sadrokartón a oceľová konštrukcia je rýchlym a úsporným riešením pre rozdelenie bytových alebo kancelárskych priestorov. Pri nízkej hmotnosti spĺňa táto priečka náročné tepelnoizolačné, akustické a protipožiarne požiadavky. Veľkou výhodou je okamžitá použiteľnosť po zmontovaní a ľahké vkladanie inštalačných vedení. Na sadrokartónovú priečku je možné vhodným spôsobom vešať všetky obvyklé zariaďovacie predmety.

Sadrokartónové predsteny

Sadrokartón a koštrukcia predsadenej steny sa používa na vyrovnanie muriva, alebo v prípadoch, ak je potrebné zakryť inštalačné vedenie. Zároveň môže slúžiť po vložení dostatočnej tepelnej izolácie na vylepšenie tepelných a akustických vlastností. Predsadená stena, ktorú tvorí sadrokartón, zvyšuje akustické a požiarne vlastnosti existujúcej steny. Opláštenie môže byť podobne ako u priečok jednoduché, alebo dvojité, s použitím ľubovoľného typu sadrokartónovej dosky. Ideálne je obkladať steny platňami so zhodnou výškou ako je výška miestnosti.